Atmena autoriams

Leidinio politinio formavimo ir sprendimo dėl straipsnių, recenzijų, mokslo apžvalgų ir šaltinių publikavimo priima „Karo archyvo“ redakcinė kolegija. Spausdinimui priimami tik originalūs, kituose leidiniuose nepublikuoti tyrimai lietuvių kalba (išimtiniais atvejais) kitomis kalbomis. Visi moksliniai straipsniai yra recenzuojami mažiausiai du recenzentai - mokslininkai, kurie parenka redakcinę kolegiją. Visus tekstus peržiūri ir tvarko kalbos redaktoriai. Leidinyje priimami spausdinti moksliniai straipsniai, recenzijos, mokslo apžvalga ir Lietuvos karo istorijos tyrimų kontekstas svarbiausi šaltiniai.

 Straipsnių autoriai turi užtikrinti, kad straipsnio tekstas yra originalus, nepažeidžiantis intelektinės nuosavybės ir kitų žmonių teisių, nėra plagijavimo ir sakymo, kai tuo metu nėra, nėra kitų žurnalų, neskelbiami tie patys tyrimų rezultatai, pažymintys jų papildymą ar perteikimą kitais sakiniais. Jei yra ne vienas autorius, autorių pavardžių eiliškumas suderintas tarpusavyje. Nurodoma straipsnio įteikimo redakcinės kolegijos data.

 Autorių teisės apibrėžimas Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisų įstatymas.

 Optimalus mokslinių straipsnių apimtis nuo 1 iki 2,5 autorinio lanko (nuo 40 iki 100 tūkst. Spaudos ženklų su tarpais) iš jų ir santrauką. Redakcinė kolegija gali priimti sprendimus dėl galimų mažesnių arba didesnių tekstų apimčių. Straipsnio pradžioje lietuvių ir anglų kalbomis pateikiama: trumpa anotacija (nuo 600 iki 1000 spaudos ženklų) ir nuo 5 iki 10 raktinių žodžių. Teksto pabaigoje - santrauka (nuo 2000 iki 4000 spaudos ženklų) pateikiama lietuvių (arba ir anglų bei prancūzų) kalba. Labai ragintina karo istorijos tyrimus „Karo archyvui“ teikti su naujai sudarytais bei originaliais žemėlapiais ir (ar) kartografinėmis schemomis.

 Tekstų priimami parašyti lietuvių kalbą (ar kitomis kalbomis), prisilaikant tuo metu galiojančių Valstybinių lietuvių kalbos komisijos rekomendacijų, elektroninių pavidalų „  Microsoft Word“  programos .doc ir .docx formatais. Iliustracijos - formatais: jpg. ir tif. (A4 lapo formiatas, su paraštėmis 2 cm viršuje ir apačioje, kairėje 3 cm, dešinėje 1 cm). Pateiktos iliustracijos turi būti geriausios rezoliucijos (mažiausiai 300 taškų / colyje). Tekstas rengiamas šriftu  Times New Roman  12 pt dydžiu, 1,5 linijų intervalu, o anotacija, raktiniai žodžiai ir išnašos 10 pt dydžiu ir 1 linijos intervalu.

 Straipsnį turi sudaryti šie elementai: 1. pavadinimas (didžiosiomis raidėmis, paryškintas); 2. autoriaus vardas ir pavardė; 3. institucija, kurioje buvo parengtas darbas; 4. autoriaus pašto ir el. pašto adresai; 5. anotacija; 6. raktiniai žodžiai; 7. teksto su nuorodomis (įvadas, kuriame aiškiai formuluojama tyrimo problema ir metodai, dėstomosios dalys ir išvados); 8. santrauka. Gali būti pateikiami įvairūs priedai ir iliustracijos su jų legendomis.

 Šaltinių ir literatūros bibliografinio aprašo pateikimo nuorodų reikalavimai

 Visos bibliografinės nuorodos „Karo archyve“ publikuojamuose straipsniuose pateikiamose vietose išnašos ( išnašos ), taip pat pateikiamos autorių pastabos ir komentarai, juos reikia skaičiuoti iš eilės arabiškais skaitmeniniais. Pvz .: ... ¹ ... ² ... ³

 ¹ Karo aviacijos viršininko 1939 m. rugsėjo 2 d. raportas kariuomenės vadui. LCVA , f. 929, ap. 3, b. 1115, l. 21.

² Dešimt glostymų

³ Komornicki, S. ir kt. Wojsko Polskie 1939–1945 . Warszawa, 1984, s. 10.

 Nurodant šaltinį iš archyvo: šaltinio pavadinimas, duomenys. Archyvo pavadinimas, fondo numeris, apyrašo numeris, bylos numeris, lapo numeris.

 Valstybės gynimo tarybos 1939 m. rugsėjo 1 d. nutarimas. Lietuvos centrinis valstybės archyvas  (toliau  LCVA ), f. 929, ap. 3, b. 848, l. 216.

 Nurodant straipsnį iš periodinio žurnalo ar laikraščio: autoriaus Pavardė, Vardo inicialas. Straipsnio pavadinimas. Leidinio pavadinimas , metai, data, numeris, puslapis.

 Kinderis, I. Pamiršti karžygiai - šauliai. Trimitas , 1937, rugsėjo 2, Nr. 35 (872), p. 823.

 Nurodant monografiją / knygą: autoriaus Pavardė, Vardo inicialas. Knygos antraštė . Išleidimo vieta, metai, puslapis.

 Vaičenonis, J.  Lietuvos kariuomenė valstybės politinio gyvenimo verpetuose (1927–1940) . Vilnius, 2004, p. 4–22.

 Nurodant mokslo straipsnį: autoriaus Pavardė, Vardo inicialas. Straipsnio pavadinimas. Leidinio pavadinimas , tomas, numeris, metai, puslapis.

 Svarauskas, A. Valstybinė opozicija ir politinė krizė Lietuvoje 1940 m. okupacijos išvakarėse. Istorija , t. LXXXX, 2013, p. 22–35.

 Nurodant straipsnį iš straipsnių rinkinio (knygos), enciklopedijos, tęstinio ar vienkartinio leidinio, turinčio sudarytojo (-us): autoriaus Pavardės, Vardo inicialo. Antraštė. // Straipsnių rinkinio (knygos), enciklopedijos, tęstinio ar vienkartinio leidinio antraštė (serijos antraštė, serijos tomas). Leidinio sudarytojo Vardo inicialas, Pavardė. Išleidimo vieta, metai, puslapis.

 Laurinavičius, Č. Ką reiškia Lietuvai turėti Klaipėdą. //  Klaipėdos krašto aneksija 1939 m .: politiniai, ideologiniai, socialiniai ir kariniai aspektai  (Acta Historica Universitatis Klaipedensis, t. XXI). Sud. S. Pocytė. Klaipėda, 2010, p.11–31.

 Elektroniniai dokumentai: autoriaus Pavardė, Vardo inicialas. Antraštė [laikmenos rūšis]. Išleidimo vieta, metai, [nuorodos sudarymo duomenys (interaktyviems dokumentams)]. Įsigijimo prieitis (interaktyviems dokumentams).

 Černiauskas, N. Metas karo studijoms [interaktyvus], 2016 12 17, [žiūrėta 2017 01 20]. Prieitis per internetą: 

<http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/istorija/norbertas-cerniauskas-metas-karo-studijoms-582-728054>.

 Jokubauskas, V .; Vitkus, H.  Lietuvos šaulių sąjungos nariai (1919–1940 m.)  [CD]. Klaipėda, 2015 m.

 Kai du ir daugiau kartų iš eilės nurodomas tas pats autorinis tekstas, antrojoje ir tolesnėje išnašose rašoma santrumpa „Ten pat“, jei puslapiai skiriasi - šalia nurodomas puslapis „Ten pat, p. 24 “. Kai skirtingose ​​vietose nurodomas tas pats autorius tekste, išnašoje rašoma visi duomenys, pateikiant pavyzdinius pavyzdžius. Užsienio kalbomis išleisti leidiniai, sudaryti archyviniai ar publikuoti šaltiniai nurodomi tik originalo kalba.

 Lentelės, diagramos, žemėlapiai, planai ir kiti priedai, kai jie yra ne vienas, numeruojami ir įvardijamas pobūdis (virš jų, pvz.,  4 žemėlapiai2 lentelės7 diagramos ). Po lentelėmis, diagramomis, žemėlapiais, planais ir kitais priedais (arba teksto dėstomojoje dalyje) nurodomi jų sudarymo šaltiniai. Po nuotraukomis pateikiamas aprašymas ir nurodoma originali saugojimo vieta (už duomenų patikimumą ir autorinių bei nuosavybės teisių apsaugos pažeidimų atsako autorių pateikimo medžiagą „Karo archyvui“). Popierinė leidinio versija spausdinama nespalvota, PDF versijoje gali būti ir spalvotos iliustracijos.

Tekstų redakcinės kolegijos apsvarstymui ir recenzavimui priimami el. paštu:  Gintautas.Surgailis@mil.lt