Straipsnyje pristatomi tyrimo, kurio tikslas buvo apibrėžta prasme išmatuoti ir apibūdinti Lietuvos įtaką ES Tarybos sprendimams, rezultatai. Tyrimo metu buvo sprendžiami du uždaviniai. Pirma, buvo siekiama identifikuoti Lietuvos vietą ir jos atstovų preferencijas neformaliame ES sprendimų priėmimo tinkle. Antra, pagal galimybę bent dviem aspektais (politiniu ir teleologiniu, administraciniu ir organizaciniu) įvertinti Lietuvos gebėjimą „daryti įtaką“ ES Tarybos sprendimams.
Tyrimo metu buvo nustatyta, kad Lietuvos atstovai ES Taryboje dažniausiai neformaliai bendrauja su savo kaimynais – Baltijos, Skandinavijos šalimis ir ypač su Lenkija, – todėl išlieka neformalaus ES Tarybos sprendimų priėmimo tinklo periferijoje. Jos interesai pasižymi gana siaura specializacija, todėl ji tebelieka mažai kuo „įdomi“ sprendimų priėmimo branduoliui. Tačiau tai neteikia pagrindo tvirtinti, jog Lietuvos įtaka yra niekinė.
Tokią padėtį iš dalies sąlygoja ir užfiksuotos respondentų anketose Lietuvos gebėjimų „daryti įtaką“ problemos. Tačiau greta tam tikrų teleologinių ir administracinių problemų tuo pat metu reikėtų konstatuoti, kad po giluminių interviu ir apklausos tyrimo medžiaga atskleidė nemažai teigiamų aspektų ir tendencijų. Todėl tyrimo metu užčiuoptos ir įvardintos problemos nėra fatališkos ir neišsprendžiamos.
Galiausiai be visų gautų rezultatų sąlygiškumo, šis tyrimas buvo svarbus ne tik turinio, bet ir metodologine bei metodine prasme. Taikoma metodologija ir metodika. Todėl šis darbas patvirtina galimybę tirti neformalią komunikaciją bei jos pavidalą ir sieti juos su valstybės įtakos laipsniu, gali būti pagrindu ir atspirties tašku tolesniems panašaus pobūdžio tyrinėjimams.